У конкурсній програмі фестивалю у Карлових Варах – дві українські стрічки

У головній конкурсній програмі 52-го міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах (Чехія) буде представлено українсько-словацький фільм «Межа» режисера Петера Беб’яка, а у конкурсній програмі «Із Заходу на Схід» – фільм «Стрімголов» режисера Марини Степанської.

Про це під час прес-конференції повідомили організатори фестивалю, який цьогоріч пройде з 30 червня по 8 липня, повідомляє прес-служба Держкіно.

Карловарський міжнародний кінофестиваль є найбільшим кінофестивалем у Чеській Республіці і одним із найпрестижніших у Центральній та Східній Європі. Це також один із найстаріших кінофестивалів класу «А».

Копродукційний проект «Межа» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно, а також був відзначений призом конкурсу Works-in-progress індустріальної секції Baltic Event ХХ Міжнародного кінофестивалю у Талліні. Варто зазначити, що це перша українсько-словацька копродукція. Виробництво фільму здійснила компанія «Гарнет інтернешнл медіа груп» спільно зі словацькою компанією «Wandal Production, s.r.o.». Режисером є Петер Беб’як, автором сценарію – Петер Балко (Словаччина), продюсерами – Ванда Адамік-Грицова (Словаччина) та Андрій Єрмак (Україна).

В основу сценарію кримінального трилера «Межа» лягла реальна гостросюжетна історія, що відбулася на словацько-українському прикордонні. Вона показана через призму сімей, причетних до організованої злочинності влітку 2007-го року. Зйомки «Межі» проходили на території України, Словаччини та Чехії.

Проект художнього фільму «Стрімголов» став одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Держкіно, а також переможцем у секції «Comming Soon New Talents» у рамках індустріальної платформи Вільнюського міжнародного кінофестивалю «Meeting Point – Vilnius». Вперше стрічка була продемонстрована на кіноринку в Каннах.

Виробництво фільму здійснили компанії «Інсайт Медіа» й Tato Film. Режисером та автором сценарію є Марина Степанська, продюсерами – Олена Єршова, Алла Овсяннікова, Володимир Філіппов і Катерина Лачіна.

Фільм розповідає про молодих людей, які намагаються зробити складний вибір в умовах непростого часу. Антон – музикант-вундеркінд, котрий не впорався з покладеними на нього сподіваннями, повертається додому після навчання в Швейцарії і лікування алкогольної залежності під Києвом. Катя – дівчина, яка знімає кімнату десь на Троєщині, і шукає себе. Чи змінить щось випадкова зустріч?

Голова Держкіно Пилип Іллєнко привітав творців фільмів і зазначив: «Це неймовірний успіх для кінематографіста – заявити про свій фільм у конкурсній програмі фестивалю класу «А». І це важлива подія для кінематографічної країни – представити на такому фестивалі одразу два фільми. Обидві стрічки є дуже перспективними, обом бажаю успіху і перемог! Продовжуємо відкривати світові українське кіно».

ЗІК